PRZYTUL SZTUKĘ – inspiracje ze świata sztuki

Przytul Sztukę!

Chcemy się pochwalić kolejnym fantastycznym projektem realizowanym dla naszych mieszkańców 

Panie: Beata Marcinkowska i Monika Goetzendorf-Grabowska będą dla naszych podopiecznych realizować projekt: „Przytul Sztukę” – warsztaty artystyczne dla mam z dziećmi. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Interwencje 2017, a realizowany jest przez Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Jest to propozycja kilku spotkań dla Pań, podczas których pragniemy ukazać jak wykorzystując inspiracje ze świata sztuki można wspaniale i kreatywnie spędzać czas z najmłodszym dzieckiem I starszym dzieckiem, jak również znaleźć dla siebie czas na twórczość.

W trakcie warsztatów – spotkań, powstanie materiał do publikacji z autorskimi pomysłami aktywności lub
ćwiczeń wymyślonymi przez Panie – uczestniczki naszych warsztatów. Będzie to „Vademecum kreatywnych pomysłów” z oryginalnymi propozycjami i technikami plastycznymi na wspólne działania artystyczne z dziećmi przeznaczone dla rodziców, wychowawców, animatorów.
W publikacji oprócz scenariuszy ćwiczeń, znajdą się zdjęcia prac, zastosowanych technik i opis całego projektu. Warsztaty i publikacja mają pokazać, że kreatywność i twórczość dostępna jest KAŻDEMU człowiekowi i każdy ma prawo poczuć się ARTYSTĄ.

Prowadzące:
Beata Marcinkowska i Monika Goetzendorf-Grabowska

Sztuka towarzyszy nam od wielu lat, obydwie jesteśmy artystkami, prowadzimy zajęcia ze wszystkimi grupami wiekowymi, jesteśmy również mamami i doskonale wiemy i pamiętamy ile czasu i energii wymaga wymyślanie kreatywnych i zajmujących zajęć dla własnych dzieci. Tym przewodnikiem i współpracą z Paniami chcemy pomóc tym, którym czasami brakuje już pomysłów i siły.
Chcemy też pokazać, że sztuka (zarówno jej tworzenie jaki odbiór), może być ciekawa i inspirująca, dająca siłę i rozwijająca.

„Sztuka Przestrzeni smaku”

Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 28.09.2017 pt. „Sztuka Przestrzeni smaku”, czyli artystyczne pieczenie. Warsztaty pieczenia malarskich ciasteczek z małymi dziećmi, to sposób na wspólne spędzenie ze czasu, to nauka przez działanie, to okazja do wymiany doświadczeń – każdy piecze trochę inaczej. Sztuka kulinarna to powrót do ceremonii przygotowań i celebrowania posiłków, to opowieść o emocjach.

Czekamy na więcej i bardzo dziękujemy za tak ciekawe zajęcia dla naszych podopiecznych.